„Czytanie łączy” - XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 10.06.2018

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbywał się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie łączy”. Jest to największe doroczne święto kampanii czytania „Cała Polska czyta dzieciom” . W związku z jego obchodami zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie, w czasie którego zaproszeni gości czytali uczniom klas IV-VII oraz gimnazjum. Przedmiotem lektury była powieść R. J. Palacio „Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie”, której fragment prezentowany był już podczas Konkursu Pięknego Czytania. Zaproszenie do aktywnego udziału w akcji przyjęli rodzice naszych uczniów – pani Lidia Mastyj, pani Agata Słomska, pani Agnieszka Solarz, pan Bogusław Niziołek oraz pielęgniarka szkolna pani Alicja Gabryel i ks. Mirosław Rabijasz. Imprezę tradycyjnie rozpoczęto wspólnym odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Barbara Wójcik

koordynator kampanii społecznej

Cała Polska czyta dzieciom”

„Czytanie łączy” - XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom