„Czy byłeś grzeczny w tym roku?” Wizyta Św. Mikołaja w naszej szkole

„Wierzymy, że Ty
O święty Mikołaju!
Przynosisz Dobro nam
I mówisz: „Lubię dzielić się tym, co mam”.
Rozdajesz nam Nadzieję,
By z Wiarą patrzeć w dal,
A Miłość to największy Twój dar".

5 grudnia z ogromną radością powitaliśmy w naszej szkole tak długo wyczekiwanego gościa - Świętego Mikołaja! Zawitał w towarzystwie uroczych pomocnic, aby obdarować wszystkie grzeczne dzieci wymarzonymi prezentami. Wśród uczniów zapanowała nieopisana radość i  wszyscy poczuli zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: słodki, piernikowy, z nutą pomarańczy. Całość odbyła się w niesamowitej aurze przyrodniczej – spadły pierwsze płatki białego puchu, który dodał niezwykłego uroku temu mroźnemu, słonecznemu dniowi z tak gorącą atmosferą. Tak właśnie miał wyglądać ten dzień, bo tak kreują go nasze najpiękniejsze marzenia. Św. Mikołaj pamiętał o wszystkich od najmłodszych do najstarszych. Był to pracowity to czas dla naszego gościa, ale ten jego wysiłek przyniósł tak wiele radości. Już dziś czekamy na kolejne odwiedziny Św. Mikołaja – szkoda tylko, że dopiero za rok. Obiecujemy, że będziemy tak rzetelnie pracować, aby na jego pytanie: „Czy byłeś grzeczny w tym roku?” móc z radością odpowiedzieć: „Tak!”.

Jolanta Górka

Wizyta Św. Mikołaja w naszej szkole