Bitwa o pióro Burmistrza Ryglic

Utworzono dnia 07.11.2016

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach odbył się Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Ryglic”. Wzięło w nim udział dwudziestu siedmiu uczniów, którzy reprezentowali szkoły z Ryglic, Czermnej, Ołpin, Szynwałdu, Lubczy, Jodłowej i Zalasowej.

Celem konkursu była pozytywna motywacja do nauki ortografii oraz sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Gimnazjaliści walczyli o pióro Burmistrza Ryglic oraz cenne nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy i Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Naszą szkołę reprezentowali: Brygida Słomska, Tomasz Dziuban oraz Szymon Janik, który otrzymał wyróżnienie. Nagrody oraz dyplomy laureatom i uczestnikom wręczyli: Burmistrz Ryglic – p. Bernard Karasiewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej – p. Beata Jagodzińska oraz Dyrektor ZSP – p. Janusz Szczęch.

Szymonowi gratulujemy wyróżnienia, a Brygidzie oraz Tomaszowi dziękujemy za udział w konkursie oraz godne reprezentowanie naszej placówki.

Barbara Wójcik

Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Ryglic”

Utworzono dnia 07.11.2016, 22:34