„Bieg po zdrowie”

Utworzono dnia 27.02.2021

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej - V edycji programu antytytoniowego „Bieg po zdrowie”, który opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami. Najważniejszym celem programu było zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Kolejnym - pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.  Grupa, do której skierowano program, to  dzieci w wieku 9 -10 lat. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.

Zajęcia realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowały przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, przeprowadzały krótkie wywiady z dorosłymi. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. W czasie zajęć odbywały się dyskusje, wymieniano doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Działania te sprzyjały rozwijaniu zachowań asertywnych w zakresie uzależnień. Z realizacją programu zapoznana była grupa rodziców.

Magdalena Rozmus