Bezpieczne wakacje

Utworzono dnia 24.06.2017

Przedwakacyjne spotkanie z policjantem odbyło się 20 czerwca br., a jego pierwsza część adresowana była do wszystkich wychowanków naszej szkoły. W drugiej uczestniczyli tylko gimnazjaliści. Mł. asp. pan Mariusz Wójcik przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostrzegł przed jazdą na skuterach czy motorowerach bez odpowiedniego dokumentu – prawa jazdy. Uświadomił uczniom, że również nie wolno im jeździć maszynami rolniczymi w czasie prac polowych. Przestrzegł przed kąpielami w miejscach, gdzie nie ma ratownika. Przypomniał, w jaki sposób trzeba udzielić pomocy osobie, która tonie. Zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wyjazdów, podczas których należy być bardzo ostrożnym i nieufnym w kontaktach z osobami nieznajomymi, a zwłaszcza  takimi, których celem jest skrzywdzenie innych – dealerzy, pedofile, złodzieje. Życzył wszystkim bezpiecznych wakacji oraz wspaniałej zabawy, ale tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

Barbara Wójcik

Bezpieczne wakacje