Aleksander Tkaczuk na podium

Utworzono dnia 07.06.2023

Uczeń klasy IV naszej szkoły został zwycięzcą organizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle, międzygminnego konkursu plastycznego, który odbył się
2 czerwca 2023 roku na Rynku w Jaśle podczas słonecznego wydarzenia „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”.

„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” to akcja o charakterze edukacyjno – informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych, systemów fotowoltaicznych oraz energii geotermalnej i wiatrowej. Służy ona zmianie świadomości ekologicznej ludzi. Dodatkowo akcja ma zwrócić uwagę na konieczność racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze środowiska i codziennego zachowania ekologicznego w najbliższym otoczeniu.

Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Czarna, Chorkówka, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.

Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu Aleksandra, który, jako reprezentant Gminy Szerzyny,  pokonał 21 autorów najlepszych prac z pozostałych gmin należących do Związku. Jego praca prezentowała wizję świata wykorzystującego odnawialne źródła energii
w przyszłości. Jak profesjonalny artysta, przy sztaludze, na oczach publiczności – uczestników imprezy plenerowej, Aleksander powolutku, w pełnym skupieniu tworzył swoją pracę, która zdobyła uznanie komisji konkursowej.

Gratulujemy Aleksandrowi sukcesu, który dowodzi jego talentu, jak również świadomości ekologicznej na temat ochrony Ziemi, jej klimatu i środowiska.

Małgorzata Mikrut

Aleksander Tkaczuk na podium