Akademia z okazji 11 listopada

Utworzono dnia 14.11.2016

11 XI 1918 ROK

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany został przez uczniów klasy Ia gimnazjum, a pieśni patriotyczne wykonane przez zespół wokalno-instrumentalny.

Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. Recytowane utwory poetyckie, współczesne aranżacje pieśni patriotycznych i występy aktorskie przeniosły nas w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność.

Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi. Uczniowie poczuli przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie oraz przywiązanie do tradycji chrześcijańskich.

Wszyscy uczniowie aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości, ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, za co składamy im serdeczne podziękowania.

Organizatorzy:

M. Bąk