18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

Utworzono dnia 18.04.2023

Z okazji 18 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II w bibliotece szkolnej   odbywały się zajęcia upamiętniające postać tego Wielkiego Polaka.

Powstała piękna, okolicznościowa gazetka, której centralne miejsce zajmują słowa z homilii wygłoszonej przez Jana Pawła II w Rzymie w 1979 roku.

Ponadto została przygotowana wystawka książek znajdujących się w księgozbiorze naszej biblioteki. Są to przede wszystkim pozycje albumowe zawierające fotografie z okresu pontyfikatu Jana Pawła II wraz z komentarzem odautorskim.

Zajęcia odbyły się z klasą VIII, III oraz I. Młodzież sięgnęła po pozycje książkowe z tematycznej wystawki książek i zagłębiła się w ich lekturze. Młodsze dzieci dodatkowo obejrzały Teatrzyk Kamishibai, który prezentował opowiadanie ,,Jan Paweł II jakiego nie znacie".

Jak co roku, kwiecień w naszej szkole jest poświęcony Janowi Pawłowi II.

Zwieńczeniem naszych działań będzie uroczysta akademia w rocznicę kanonizacji Papieża Polaka.

Marta Kordek

18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II